Ministr zahraničí: Jediným řešením je, aby se ilegálové nedostávali do střední Evropy!
Autor: -bj- | Publikováno: 16. 6. 2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
"Jediným řešením pro vyfouknutí převaděčům jejich kšeftu a ukončení umírání ve Středozemním moři, je to, když se někdo vydá na ilegální cestu, že se do střední Evropy nedostane. A netvařme se prosímvás, jakoby stávající systém byl kdovíjak humánní."

Pokud některá ze západoevropských zemí EU se blíže zajímá a sleduje dění u východních sousedů, je to především – i z historické tradice - Rakousko.

Možná i proto také ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz, namísto populistického vyhrožování sankcemi, které stejně nemá šanci přinést řešení imigrantské krize, realisticky prohlásil: „Jediným řešením pro vyfouknutí převaděčům jejich kšeftu a ukončení umírání ve Středozemním moři, je to, když se někdo vydá na ilegální cestu, že se do střední Evropy nedostane. A netvařme se prosímvás, jakoby stávající systém byl kdovíjak humánní. Mám pocit, že mnozí, kteří jsou pro přijímání těch, kteří k nám dorazí, si chtějí jen chlácholit svědomí – to ale není udržitelný systém. Musí být uděláno vše pro to, aby středomořská (imigrační) cesta byla uzavřena!“ A již v únoru se ministr Kurz s despektem vyjádřil o úsilí neziskovkářů „zachraňovat“ a převážet imigranty do Evropy jako o „neziskovkářském šílenství“.

Rakouský ministr zahraničí navrhuje motivovat zejména Tunisko a Egypt tak lukrativně, aby pro ně bylo přijatelné zřídit na svém území detenční tábory, kam by byli ilegálové navraceni z Evropy zpět. Poukázal i na to že uzavřením hranic na Balkáně, příliv imigrantů značně poklesl, jakož i na to, že mnozí politici, kteří ho dříve kritizovali, dnes rovněž přeladili na jeho notu a za příkladnou znovu vyzdvihl antiimigrační politiku Austrálie.

zdroj:

https://www.welt.de/politik/ausland/article165476416/Wie-Kurz-die-Mittelmeerroute-ganz-schliessen-will.html

http://www.krone.at/oesterreich/so-will-kurz-mittelmeerroute-komplett-schliessen-wie-am-balkan-story-573876

https://www.suedtirolnews.it/politik/kurz-will-auch-mittelmeerroute-komplett-schliessen

https://kurier.at/politik/ausland/aussenminister-sebastian-kurz-will-mittelmeerroute-komplett-schliessen/269.563.941

https://www.stol.it/Media/Videos/APA-Reuters/Kurz-will-Mittelmeerroute-schliessen

http://www.stern.de/politik/ausland/fluechtlinge--so-will-sebastian-kurz-die-mittelmeerroute-schliessen-7493584.html

video:

https://www.youtube.com/watch?v=aRQrOvTefeo

https://www.youtube.com/watch?v=B89lud8IvrE