"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Neziskovky záměrně pašují imigranty do Itálie a ti jsou pak stejně neúspěšní v žádostech o azyl! Ale z Itálie již neodejdou ...

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 15.3.2017 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

V předchozím rozhovoru „Neziskové organizace pomáhají ilegálním imigrantům v plavbě do Itálie - zde jsou důkazy!“ jsme s paní Monikou Pilloni (žije v Itálií) hovořili o tom, že neziskové organizace pomáhají u pobřeží Libye ilegálním imigrantům na cestě do Itálie a suplují tak pašeráky. Vlastně pašerákům šetří náklady, které by museli investovat do převozu ilegálních imigrantů do Itálie. Neziskové organizace, a vlastně tedy ti co sponzorují neziskové organizace, svou činností tedy podporují pašeráky a převaděče ilegálních imigrantů a napomáhají tak i tomu, že ilegální imigranti riskují své životy a mnohdy se na moři utopí. Ovšem ze smrti ilegálních imigrantů pak neziskové organizace obviní nás Evropany, kteří odmítáme imigraci.

Paní Moniko, vy jste zveřejnila důkazy, jak loď Lékařů bez hranic tvrdila v oficiální deklaraci pro italské úřady, že pluje do Ruska, ale ve skutečnosti zamířila k pobřeží Libye a začala tam oficiálně deklarovat „pátrací a záchranné pásmo u Tripolisu“ (tj. U libyjského hlavního města). Je takové to záměrné chováni Lékařů bez hranic přiznáno i v italských mediích?

Je to zveřejněno na www.marinetraffic.com což je prý jeden nejlepších serverů na monitorování lodí. Mimo základních možností má i rozšířené funkce pro profesionály a to za poplatek téměř 300 euro měsíčně, takže si nemyslím, že by si to majitelé serveru vymysleli. Nevím kdo to takto nahlásil, ale fakt je, že to tam je v tabulce o údajích plavidla. Ten údaj se tam objevil 10.03.2017 po vyplutí z přístavu Catania na Sicílii, ale na „Live map“ je udán cíl u Tripolisu, kde se opravdu toto plavidlo spolu s dalšími čtyřmi loděmi NNO nachází. Přímo o tomto typu chování jsem v italských médiích neslyšela.

Proč italské úřady proti těmto pašerákům ilegálních imigrantů z neziskové organizace Lékaři bez hranic nezasáhnou?

Od podzimu minulého roku vyšlo najevo podezření o možných dohodách lodí NNO s pašeráky a to z toho důvodu, že se dovoz imigrantů právě těmito loděmi zvýšil na 40% celkového dovozu .

Italské státní zastupitelství vyšetřuje a monitoruje aktivitu hned u osmi různých NNO. Tyto nestátní neziskové organizace samozřejmě tvrdí, že žádné dohody nedělají a že jsou financováni z dobročinných fondů.

Kolik takových lodí v současné době mají Lékaři bez hranic při pobřeží Afriky?

V oblasti Libye – Tripolisu brázdí vody Aquarius, v oblasti Egypta v blízkosti Port Said se pohybuje Bourbon Argos. A třetí plavidlo Dignity1 je dle údajů ve Španělském přístavu Sant Carles de la Rapita.

Hovoří vůbec někdo jiný než proti imigrační politici v Itálií o tom, že neziskové organizace se dopouštějí ilegálního pašování imigrantů?

Najdou se novináři, kteří o tom napsali a to například v deníku il Giornale, který je považován jako jeden z nejserióznějších. Pak se objevují na základě jejich článků na sociální síti názory různých lidí.

Je prosím nějaká statistika o tom, kolik přišlo v loňském roce ilegálních imigrantů do Itálie, kolik z nich požádalo o azyl a kolik z nich tento azyl dostalo? A za předchozí roky existuje také taková statistika?

Ano, statistická data ministerstva vnitra mám k dispozici. V loňském roce se dostalo do Itálie 181.436 imigrantů. Minulý rok bylo posuzováno 90.473 žádostí , z nichž 4.940 osob dostalo status uprchlíka. To je 5,5 % z celkového množství žádostí, tudíž jak je vidět, jen malé procento lidí, kteří opravdu utíkají před násilným válečných konfliktů. S takovýmto počtem opravdových uprchlíků by žádná imigrační krize vůbec nenastala. Dále 11.200 osob dostalo Finanční výpomoc, což je 12,45 % a humanitární výpomoc dostalo 18.801 osob, tedy 20,8 %. Osobně si myslím, že tato výpomoc by se měla dít eventuálně u nich doma, když to nejsou uprchlíci. U 107 žadatelů o azyl se neví kde jsou. A nakonec co se týče odmítnutých žádostí zpracovaných v roce 2016, tak 55.425 osob azyl nedostalo.

Nejlépe je vidět statistika na grafech či v tabulkách.

Připravila jsem graf Ministerstva vnitra s českým překladem se statistikou příjezdů za poslední 3 roky.

Připravila jsem graf Ministerstva vnitra s českým překladem se statistikou příjezdů za poslední 3 roky.

Dále ještě tabulku, kde je krásně vidět statistika žadatelů o azyl. V tabulce jsou data již od roku 2011, aby bylo vidět i statistiku z roku tzv. „Arabského jara“, které právě začalo na přelomu roku 2010 a 2011.

Dále ještě tabulku, kde je krásně vidět statistika žadatelů o azyl. V tabulce jsou data již od roku 2011, aby bylo vidět i statistiku z roku tzv. „Arabského jara“, které právě začalo na přelomu roku 2010 a 2011.

Děkuji za rozhovor.

Doporučujeme:

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Itálie
2456 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Česku hrozí za přijetí imigrantů žaloby občanůChci zemřít pro Alláha: migrant v Miláně napadl nožem policistuUSA v Afghánistánu působí déle jak Sověti a stálo je to 750 miliard USD!Jediná země na světě neuznávající islám!, stěžují si muslimové v AngoleMuslimka napadla pejskařku ve Vídni! Muslimové začínají požadovat zákaz psů

ePortal.cz

V Rakousko došlo k velmi ohavné vraždě. Celé to má navíc tuto neméně děsivou dohruPetr Robejšek to znovu natřel Evropské unii. Ale tohoto evropského politika naopak velmi vychválil

euPortal.cz

Vatikánské homosexuální orgie: 12 faktů, které musí znát. I o tom, jak je do věci zapojen papež František...AIDS mezi imigranty. Z více než 80 tisíc Nigerijců, kteří dorazili do Itálie, více než 15 000 může být HIV pozitivní

FreeGlobe.cz

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?Feministky z Femen si pořídily černocha a muslima v jedné osobě (+ fotografie obsahující nahotu)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Jak bude Rusko obnovovat své postavení v AfriceInvalidní vozík? Primář Koskuba se zamyslel nad zdravotním stavem Miloše Zemana. ČSSD před nárazem do ledovce a Babiš se řítí za volebním vítězstvím, dodal

ParlamentniListy.cz

Václav Havel to sliboval, ale po zvolení už zapomněl. I jeho následovníci. A tak to připomínáme! Okamura přivezl lidem do Opavy něco ukázatJuchající exministr, hysterické Horáčkovy ženy, Piráti v kurzu a u stánku „neznámý Hilšer“. Končí hudební festival Colours od Ostrava
Články autora