reklama
reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Neziskovky záměrně pašují imigranty do Itálie a ti jsou pak stejně neúspěšní v žádostech o azyl! Ale z Itálie již neodejdou ...

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 15.3.2017 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

V předchozím rozhovoru „Neziskové organizace pomáhají ilegálním imigrantům v plavbě do Itálie - zde jsou důkazy!“ jsme s paní Monikou Pilloni (žije v Itálií) hovořili o tom, že neziskové organizace pomáhají u pobřeží Libye ilegálním imigrantům na cestě do Itálie a suplují tak pašeráky. Vlastně pašerákům šetří náklady, které by museli investovat do převozu ilegálních imigrantů do Itálie. Neziskové organizace, a vlastně tedy ti co sponzorují neziskové organizace, svou činností tedy podporují pašeráky a převaděče ilegálních imigrantů a napomáhají tak i tomu, že ilegální imigranti riskují své životy a mnohdy se na moři utopí. Ovšem ze smrti ilegálních imigrantů pak neziskové organizace obviní nás Evropany, kteří odmítáme imigraci.

Paní Moniko, vy jste zveřejnila důkazy, jak loď Lékařů bez hranic tvrdila v oficiální deklaraci pro italské úřady, že pluje do Ruska, ale ve skutečnosti zamířila k pobřeží Libye a začala tam oficiálně deklarovat „pátrací a záchranné pásmo u Tripolisu“ (tj. U libyjského hlavního města). Je takové to záměrné chováni Lékařů bez hranic přiznáno i v italských mediích?

Je to zveřejněno na www.marinetraffic.com což je prý jeden nejlepších serverů na monitorování lodí. Mimo základních možností má i rozšířené funkce pro profesionály a to za poplatek téměř 300 euro měsíčně, takže si nemyslím, že by si to majitelé serveru vymysleli. Nevím kdo to takto nahlásil, ale fakt je, že to tam je v tabulce o údajích plavidla. Ten údaj se tam objevil 10.03.2017 po vyplutí z přístavu Catania na Sicílii, ale na „Live map“ je udán cíl u Tripolisu, kde se opravdu toto plavidlo spolu s dalšími čtyřmi loděmi NNO nachází. Přímo o tomto typu chování jsem v italských médiích neslyšela.

Proč italské úřady proti těmto pašerákům ilegálních imigrantů z neziskové organizace Lékaři bez hranic nezasáhnou?

Od podzimu minulého roku vyšlo najevo podezření o možných dohodách lodí NNO s pašeráky a to z toho důvodu, že se dovoz imigrantů právě těmito loděmi zvýšil na 40% celkového dovozu .

Italské státní zastupitelství vyšetřuje a monitoruje aktivitu hned u osmi různých NNO. Tyto nestátní neziskové organizace samozřejmě tvrdí, že žádné dohody nedělají a že jsou financováni z dobročinných fondů.

Kolik takových lodí v současné době mají Lékaři bez hranic při pobřeží Afriky?

V oblasti Libye – Tripolisu brázdí vody Aquarius, v oblasti Egypta v blízkosti Port Said se pohybuje Bourbon Argos. A třetí plavidlo Dignity1 je dle údajů ve Španělském přístavu Sant Carles de la Rapita.

Hovoří vůbec někdo jiný než proti imigrační politici v Itálií o tom, že neziskové organizace se dopouštějí ilegálního pašování imigrantů?

Najdou se novináři, kteří o tom napsali a to například v deníku il Giornale, který je považován jako jeden z nejserióznějších. Pak se objevují na základě jejich článků na sociální síti názory různých lidí.

Je prosím nějaká statistika o tom, kolik přišlo v loňském roce ilegálních imigrantů do Itálie, kolik z nich požádalo o azyl a kolik z nich tento azyl dostalo? A za předchozí roky existuje také taková statistika?

Ano, statistická data ministerstva vnitra mám k dispozici. V loňském roce se dostalo do Itálie 181.436 imigrantů. Minulý rok bylo posuzováno 90.473 žádostí , z nichž 4.940 osob dostalo status uprchlíka. To je 5,5 % z celkového množství žádostí, tudíž jak je vidět, jen malé procento lidí, kteří opravdu utíkají před násilným válečných konfliktů. S takovýmto počtem opravdových uprchlíků by žádná imigrační krize vůbec nenastala. Dále 11.200 osob dostalo Finanční výpomoc, což je 12,45 % a humanitární výpomoc dostalo 18.801 osob, tedy 20,8 %. Osobně si myslím, že tato výpomoc by se měla dít eventuálně u nich doma, když to nejsou uprchlíci. U 107 žadatelů o azyl se neví kde jsou. A nakonec co se týče odmítnutých žádostí zpracovaných v roce 2016, tak 55.425 osob azyl nedostalo.

Nejlépe je vidět statistika na grafech či v tabulkách.

Připravila jsem graf Ministerstva vnitra s českým překladem se statistikou příjezdů za poslední 3 roky.

Připravila jsem graf Ministerstva vnitra s českým překladem se statistikou příjezdů za poslední 3 roky.

Dále ještě tabulku, kde je krásně vidět statistika žadatelů o azyl. V tabulce jsou data již od roku 2011, aby bylo vidět i statistiku z roku tzv. „Arabského jara“, které právě začalo na přelomu roku 2010 a 2011.

Dále ještě tabulku, kde je krásně vidět statistika žadatelů o azyl. V tabulce jsou data již od roku 2011, aby bylo vidět i statistiku z roku tzv. „Arabského jara“, které právě začalo na přelomu roku 2010 a 2011.

Děkuji za rozhovor.

Doporučujeme:

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Itálie
reklama
2062 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Šéfka Levicových nazvala Erdogana teroristickým kmotrem. Turecko se prý chce prostřednictvím své menšiny etablovat v EvropěVážné obvinění: Izrael pomáhá IS - jde o taktiku nepřítel mého nepřítele je mým přítelem?Obamovi socialisté připravují občanskou válku v USA! Cílem je odstranit demokraciíVedení brněnské školy se mstí na dítěti za odpor rodiče k propagaci islámu!Maročtí imigranti v Insbruku v neděli zmasakrovali 3 Rakušany

ePortal.cz

Profesor Knížák je pořád ve formě. Podívejte se, jak si vychutnal jednoho z nejhorších ministrů Sobotkovy vládyNedělejte z Putina všemocného kouzelníka. Akorát mu tak nahráváte

euPortal.cz

Jak to zpívá Karel Kryl? Už opět nás vyhazují z práce? Vysokého státního úředníka, který oponoval imigraci, Chovanec vyhodil z ministerstva vnitra...Profesor Petr Piťha: Pohled na Andělu Merkelovou při pohřbu oběti masakru v Paříži mně naplnil pohrdáním... Je válka. Není mír. Máme se starat o hranice a suverenitu. Na hranici se střílí...

FreeGlobe.cz

Uprchlíci z různých zemí si to rozdali na německé ulici. Všichni křičeli, že Alláh je velký (+ video)Židé vládnou Ukrajině! Naďa Savčenková řekla, že nemá ráda žiďáky, a uvedla i některá jména (+ video)

Nezdravi.cz

Zpívání ukolébavek má vliv na zdraví dětí i matekLéčení včelími produkty i včelami samotnými. 3. Apiterapeutický den 2017 se koná 1. dubna v Mikulově

euServer.cz

Je premiér Sobotka Jidáš, parazit, gauner, šmejd či vyčůránek…?Vystrčme na ně milion zadků!

ParlamentniListy.cz

Židáci vládnou Ukrajině, udeřila Nadija SavčenkováTo bude celé úplně jinak. Po dni oslav příchodu Jiřího Drahoše přichází nové informace o ,,volbách proti Zemanovi"
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď