"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Potřebujeme nějaké uprchlíky?

Autor: Lubík Vlasák | Publikováno: 19.6.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Okolo nás se zdvihla vlna povyku, že my Češi nechceme přijmout uprchlíky. Minule jsem poznamenával, že se proti nám vede štvavá kampaň...
 
... jako snaha o tlak k prolomení naší skepse vůči povinným kvótám. Tehdy jsem se zaměřil i na pana Martina Rozumka, který naznačil, že když nechceme dobrovolně přijímat uprchlíky, je třeba nám je vnutit. Upřímně, při vstupu do EU málokdo tušil, že tomu tak bude a víc se těšil na volný pohyb mezi státy bez nutnosti podrobovat se celním prohlídkám, vyřizování pasu atd., dotace od Evropské Unie, určité slovo při rozhodování o chodu Unie plus někteří doufali v ohromně štědrý plat europoslance.
 
Upřímně jsem doufal, že toto téma ohledně uprchlíků budu moci nechat chvíli "plavat", ale co čert nechtěl, dostalo se mi pod světla pár článků tak zlostných a nabubřelých, že by byla naprostá chyba do nich trochu nepopíchnout (upozorňují čtenáře Hospodářských novin, že mě zřejmě začnou nesnášet) a maličko si nad tím nepodumat, jak to mám občas ve zvyku. 
 
Tentokrát hodlám lehce popudlivě reagovat na článek z HN od sociologa Stanislava Bilera (http://nazory.ihned.cz/komentare/c1-64086160-potrebujeme-vic-uprchliku)
 
Ten se nám do toho pustil trochu zostra, neboť takové zhnusené oikofobie a  hustoty jedu hned v úvodu bylo moc i na mě a to už jsem si vyslyšel spoustu:
 
 "Zatímco západní země již před desítkami let zvládaly pomoc pro statisíce uprchlíků z východního bloku, v Česku nedokážeme pomoci pár stům lidem prchajícím před smrtí ani v roce 2015
Naše země je chudá, zaostalá a nevzkvétá. To lze vyčíst z extrémního nezájmu imigrantů a uprchlíků o naše končiny. Zatímco jiné země a přiznejme si, že především na západ a sever od našich hranic, se mohou pochlubit zájmem tisíců lidí o jejich pohostinnost, náruč či občanství, Česko je doslova na okraji pozornosti.
 
Naše politické strany se sice snaží zamaskovat toto své politické selhání ostentativním bojem proti několika málo rodinám zdecimovaným válkou, které by u nás snad mohly zakotvit, ale těžko mohou zakrýt fakt, že ani 26 let po revoluci naše země nepřipomíná Německo nebo Švédsko, ale připomíná ze všeho nejvíce stále jen Českou republiku. Nalijme si čistého vína – čekali jsme víc."
 
 Možná, že se sakra mýlím, ale náš "sameťák" nebyl o tom, aby byla ČSR/ČSFR/ČR lákavým cílem pro statisíce (jen za letošní rok se do Španělska, Itálie a Řecka nacpalo okolo 400.000) nelegálních uprchlíků, zvyklých nechat se živit, močit kde se zachce a jen tak se procházet s mačetou v ruce. Nechci takto nějak xenofobně útočit, jenže tito lidé byli zvyklí se takto chovat, neboť jen tak si zajišťovali, že pokud někoho nepřepadnou oni, tak někdo přepadne je. Ani nebylo naším cílem se podobat okolním státům, pouze se jim vyrovnat. Že se to žel nějak nedaří ale nemá s kvótami nic společného, avšak autor to skvěle dokázal zakomponovat do svého nenávistného žvástu.
 
Podle pana sociologa trpíme tím, že nejsme jako Švédsko nebo Německo, které je pro uprchlíky zajímavější, možná je to proto, že je hospodárné mnohem výše, ale bohužel pro pana Bilera je to proto, že u nás by uprchlíkům patrně nestačilo lehnout si na záda, kašlat na místní a čekat, až jim přijdou peníze. Někdo mi může namítat ždímáním soc. systému našimi romy, k tomu jen podotknu, že jsme to byli my, kdo je naučil znát veškeré cesty ke štědrosti sociálek, bez potřeby pracovat, stačí se jen několikrát týdně projít na určitá místa. 
 
V Itálii už si azylanti stěžují, že se o ně někdo dostatečně nestará a okolo to páchne močí. K tomu stačí prostá odpověď; Nemočte okolo svých obydlí ani se nedefekujte a zápach po týdnu přejde!
 
Kdyby se náhodou čtenář nechytil, argumentuje, lépe řečeno tluče lidi po hlavě, tímto odstavcem. Teď se, prosím, vážení nenávistní Češi posaďte na zadek a začněte zpytovat svědomí: 
 
"Za období socialismu emigrovaly z Československa statisíce lidí, kteří nalezli domov v zemích celého světa. Prakticky tak ukázali, kde se nachází lepší místo k životu, a pomáhali tato místa dále zlepšovat. Otevřenost těchto zemí byla motorem jejich dalšího rozvoje. Zatímco západní země již před desítkami let zvládaly pomoc pro statisíce uprchlíků z východního bloku, v České republice nedokážeme pomoci pár stům lidem prchajícím před smrtí ani v roce 2015. Horší bilanci už má snad jen Severní Korea."
 
Nejenže, že Standa srovnává de facto nesrovnatelné, srovnat by nás pan sociolog chtěl i ke KLDR, kde vládnou nepoměrně jiné poměry! Z Východního bloku na Západ prchlo několik desítek tisíc lidí, kteří nemohli z politických důvodů dělat ku svému vzdělání odpovídající práci. Byli mezi nimi lékaři, matematici, profesoři, fyzici a další. Prchali do kulturně blízkého prostředí a uměli plynně mluvit vícerem cizích jazyků.
 
Oproti tomu, tito "uprchlíci" jsou po většinou mladí muži sotva základního vzdělání, jediné jejich umění je, jak správně střílet nebo jak nejvíce ublížit jedním švihem mačetou. Anglicky umí asi deset vět, obvykle ta nejslušnější je f*ck me.
 
Naposledy chci podotknout, že jsou ze zcela jiného prostředí, věřit, že se masy uprchlíků z Afriky naučí sžít a zapadnout do Evropské civilizace, je jako nacpat sto pyraní do akvária s dvěmasty neonek a doufat, že z nich budou při nejhorším skaláry.
 
Mým favoritem na nejodpornějšího plivače se stal pan šéfredaktor Britských listů, Jan Čulík. Ten nejenže by rovnou vśechny kritiky povinných kvót a islámu zavíral, ale nestydí se ani je bez jakýchkoli důkazů nazvat fašisty.
 
"Proč se žádný veřejný činitel nepostavil na obhajobu zahraničních studentů v Olomouci, kteří mají plné právo, aby jejich náboženství a kultura nebyly uráženy fašisty?"  (Celý článek zde  http://blisty.cz/art/77652.html​)
 
Z článku celého pak vyplývá, že vůbec nevadí, když někdo haní Českou kulturu, ale když někdo haní arabskou kulturu, byť petice IvČRN má s ní spojitost pramalou, je to zločin. Nejvyšší drzostí od něj pak považuji omluvu arabského studenta přirovnávat k nuceným výpovědím Milady Horákové. Je to prachsprostá snaha o manipulaci s čtenářovým názorem, ne my, ale právě Jan Čulík, by se měl stydět za tak odpornou činnost!

Takže, jak zní v úvodu. Potřebujeme uprchlíky? Jsme strašení vymíráním, stárnutím a ekonomickou krizí. 

Měl bych vás napřed trochu uklidnit. Evropa již několikrát procházela přirozenou stabilizací populace, nebýt toho, dnes bychom se patrně počtem vyrovnali Indii, Číně i Africe. V Africe je dokonce tak fenomenální plodivost (7,22 dětí na jednu ženu), že do konce století překoná v počtu 4 mld.!!! Výjimkou v počtu dětí je pouze JAR, Libye a Egypt. To znamená, že i když se k nám každý rok nastěhuje milion uprchlíků, ještě několik desetiletí nebude v Africe žádný úbytek patrný.

Pro udržení stavu společnosti je třeba 2,08 dětí na ženu, což Evropa (sic horko těžko) splňuje, tedy tvrzení, že imigranty potřebujeme pro záchranu civilizace je naprosto úmyslná lež ve snaze odpůrce nesmyslu multikulturní civilizace umlčet a zahnat do kouta, kde se budou muset podrobit.

Je to další snaha po neúspěšné snaze o vystrašení nedostatkem vody a potravin v Africe a nutnosti pomoci. Ano, jsem zásadně pro pomoc postiženým v Africe. Jenže pomocí humanitární pomoci na místě, nucené přerozdělování uprchlíků má zhruba takovou logiku, jako by vašemu sousedovi hožel stoh a on po celé vsi naházel každému ze svých sousedů několik hořících balíků slámy podle toho, kdo je jak schopný plamen dlouho živit.

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | přistěhovalectví  | integrace
2604 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Agitátorka pro EU a příliv muslimských imigrantů klidně obětuje životy polských obyvatel ....Dobrovolná nacistka, pardon muslimka vychvaluje islám v Kladně ...Masakr v Manchesteru byl v předstihu oznámen? Selhala anglická tajná služba?Maďarsko vyzývá mezinárodní společenství k pomoci křesťanům na Blízkém východě. A křesťanští politici ČR pojedou podpořit Landsmanschaft...Arcibiskup Luigi Negri z Ferarry se ostře vyjádřil k muslimskému terorismu v Anglií

ePortal.cz

Peníze jsou pro prezidenta víc než životy jeho lidí. Trpké zklamání!Běžte do háje s plyšovými medvídky a držením se za ruce. To jste vážně tak natvrdlí?

euPortal.cz

Vtip o imigrantech: V roce 2036 čte učitelka základní školy v Liberci docházku, kontroluje přítomnost dětí...Podívejte se, kteří čeští poslanci hlasovali pro to, aby EU uvalila na Českou republiku sankce za nepřijímání migrantů

FreeGlobe.cz

Manželka lucemburského má až neuvěřitelně malá prsa. Čím to může být? Ženy ostatních politiků ji hravě strčí do kapsy (+ foto)Pamatujete si imigranta, který na koupališti znásilnil desetiletého chlapce? Snížili mu trest, ten předchozí byl prý moc krutý. Uhodnete, kolik teď dostal?

Nezdravi.cz

Nehněvejte se! Přečtěte si, co hněv dělá s vaším organismemO obyčejné vodě, cholesterolu a o tom, proč je farmacie založená na lži. Rozhovor s dr. Batmanghelidjem

euServer.cz

Jestli soudíte, že náš stát je chuděra a nuzák podle toho, že některým svým lidem platí jen tolik, aby udrželi tělo a duši pohromadě akorát do příštího měsíce, jste naivové...Tento pořad ČT je tak neuvěřitelně hloupý a účinkování Stropnického a Jandy jako šašků tak přesvědčivé, že si ho prostě nelze nechat ujít

ParlamentniListy.cz

Režisér: Kopete do Richarda Krajča za Babiše? Aha, tak povím něco o OKD a Kalouskovi. A o umělcích, Báro ŠtěpánováSkandální report o migraci z Afriky: Tady nabírají černochy, tady je ,,uskladňují", tudy jezdí. Všichni vědí, nikdo nekoná
Články autora
Průzkum
Co znamená spoluráce na imigrační politice s EU? Polská premiérka Szydlová označila imigrační multikulturní politiku bruselských elit jako šílenství, na kterém nelze participovat. Spolupráce na imigrační politice s bruselskými elitami je tedy podle Vás:
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď